Dziś jest niedziela, 05.07.2020, imieniny Karoliny, Antoniego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Bibianna » Aktualności » Bibianna: Panie świętowały Dzień Kobiet

Bibianna: Panie świętowały Dzień Kobiet

Bibianna: Panie świętowały Dzień Kobiet

Koncert Eleni w Turku, Andrzeja Rybińskiego w Dobrej, kabaretowe występy w Tuliszkowie – w powiecie tureckim odbywają się Dni Kobiet na naprawdę dużą skalę, ale płeć piękna celebruje to święto także podczas rozmaitych, nieco bardziej kameralnych imprez. Takie właśnie wydarzenie odbyło się 6 marca w Bibiannie. Kilkadziesiąt mieszkanek tej miejscowości skorzystało z zaproszenia i postanowiło spędzić w swoim gronie niedzielne popołudnie.

 

W Bibiannie nie było gwiazd muzyki czy wysmarowanych samoopalaczem striptizerów, była za to miła, przyjazna atmosfera, idealna do wzajemnej integracji. Wszakże Dzień Kobiet to świetny pretekst, by spotkać się ze znajomymi i sąsiadami, porozmawiać. W dzisiejszym zaganianym świecie brakuje przecież takich momentów. Tego samego zdania najwyraźniej były wszystkie panie  które zjawiły się w świetlicy. Co ważne - panie w każdym wieku, od tych mających niewiele ponad roczek, do tych nieco dojrzalszych.

Przedstawicielki płci pięknej powitali panowie, którzy przynajmniej tego dnia musieli próbować radzić sobie z założeniem fartuszka, rolą kelnera czy parzeniem kawy. Kobietom złożyli życzenia i wręczyli kwiaty sołtys Arkadiusz Wszędybył oraz panowie z Rady Sołeckiej – Jan Langa, Marek Lament i Krzysztof Wszędybył. Życzenia wszystkim paniom złożyła też obecna na Dniu Kobiet radna z tego okręgu, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Malanów – Bożena Kołek. Dzięki podarkom pani radnej dorosłym lepiej się biesiadowało, a dzieci mogły spałaszować olbrzymią czekoladę. Panowie musieli zakasać rękawy, ale rzecz jasna impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc ze stronach samych pań. Wiadomo przecież, że panowie mogą zrobić wiele w sensie organizacyjnym, ale w np. w kwestiach kulinarnych nie są Karolem Okrasą czy Robertem Makłowiczem. Na szczęście mieszkankom Bibianny i okolic chęci do pomocy nie brakuje, więc nie mogły nie pojawić się na Dniu Kobiet z blachą pysznego domowego ciasta czy porcją innego dania. Tak oto – dzięki skorzystaniu ze środków funduszu sołeckiego oraz zaangażowaniu własnym mieszkańców – udało się spędzić niedzielne popołudnie przy pysznym jedzeniu, kawie, lampce wina. Nie zabrakło nawet wspólnego śpiewania.

Arkadiusz Wszędybył


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności