Dziś jest niedziela, 05.07.2020, imieniny Karoliny, Antoniego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Bibianna » Aktualności » Bibianna bawiła się na derbowym pikniku

Bibianna bawiła się na derbowym pikniku

Bibianna bawiła się na derbowym pikniku

Dni Tuliszkowa za nami, Dni Turku przed nami, ale przecież nie samymi potężnymi plenerowymi imprezami żyją mieszkańcy naszego powiatu. Odrobinę rozrywki można sobie zafundować uczestnicząc w wydarzeniu o nieco mniejszej skali. Przekonały się o tym osoby, które w miniony weekend wzięły udział w pikniku sportowo-rekreacyjnym w Bibiannie.

Ostatni weekend maja był doskonałym czasem do wspólnego spędzenia czasu w gronie znajomych i integracji. Przecież za chwilkę, w poniedziałek, obchodzony miał być Dzień Dziecka, a jednocześnie wspomniany weekend był też czasem finalnych rozstrzygnięć w Malanowskiej Lidze Piłki Nożnej. To skumulowanie okazji do świętowania sprawiło, że Organizatorzy – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie, drużyny LZS Retro Bibianna i PKS Orzeł Dziadowice-Folwark oraz Medal of Color – zaprosili wszystkich zainteresowanych na majowy piknik.

Sednem imprezy było derbowe spotkanie zawodników Retro i PKS-u. Kibice przybyli na boisko położone za świetlicą wiejską nie mogli narzekać na nudę, gdyż podczas meczu padło aż 8 goli. Ostatecznie starcie – które obserwowali nawet twórcy popularnego internetowego serwisu poświęconego rozgrywkom futbolowym kartofliska.pl – zakończyło się remisem 4:4.

Podczas gdy nieco dorośli miłośnicy sportu walczyli na boisku, młodsi mieszkańcy Bibianny i okolic wykazywali się celnością i szybkością podczas konkursów, zorganizowanych przez OSiR w Malanowie. Celność można było też udowodnić na strzelnicy Medal of Color, o co zadbał właściciel profesjonalnego pola paintballowego, znajdującego się właśnie w Bibiannie. Wydarzenie było też okazją, by mimo nieco kapryśnej pogody po raz pierwszy w tym roku pograć w siatkówkę plażową.

Po zręcznościowych zmaganiach najmłodsi mogli odpocząć i posilić się np. darmowym słodkim poczęstunkiem. Z kolei utrudzeni piłkarze i kibice relaksowali się po trudach meczu przy kiełbasce z grilla i czymś do popicia.

AW


Pozostałe aktualności